תוכניות לימודים

“המשמעות של טיפול מוכוון התמקדות היא לתת למה שעולה ממעמקי ההתמקדות בתוך האדם להכתיב את הפעילות של המטפל, את מערכת היחסים ואת התהליך של המטופל”  (ג’נדלין)

תוכנית ההסמכה לתרפיה מוכוונת התמקדות (FOT) הינה תוכנית ייחודית באוריינטציה טיפולית שייעודה להרחיב את עולמם של תלמידיה בעזרת היכרות עם עולם ההתמקדות המופלא, ובהמשך  להכשיר אותם להשתמש בגישה זו על מנת לסייע למטופלים באופן אינטגרטיבי תוך שילוב גוף, רגש ומחשבה. התוכנית הינה בחסות המכון הבין לאומי להתמקדות.

המרכז להכשרת מטפלים בהתמקדות פועל במספר ערוצים מרכזיים המשלימים זה את זה:

תוכנית ההסמכה

התוכנית כוללת שלושה קורסים – קורס “התמקדות בסיסי” שמטרתו המרכזית היא לימוד טכניקת ההתמקדות, קורס “התמקדות וטראומה” המהווה התמחות חשובה ומשמעותית לכל מטפל בעבודה עם מצבים מורכבים וטראומה, קורס “התמקדות ויחסים” המעמיק במערכת היחסים בין המטפל והמטופל כחלק מהותי מהתהליך, עוסק בצמיחה כמטפל בהתמקדות ומרחיב את התבוננות המטפל אודות עצמו.

ניתן להשתלב בכל קורס בנפרד או להירשם לתוכנית ההסמכה במלואה. התוכנית מיועדת לאנשי מקצוע המעוניינים לשלב התמקדות בעבודתם ולהרחיב את נקודת המבט והמיומנויות המקצועיות שלהם או לכאלה המעוניינים להתחיל לראשונה ללוות אחרים בתהליכי התמקדות.

המסלול המשלים לקראת עבודה בקליניקה

מסלול המהווה משענת משלימה ומעשית בדרך לליווי מתמקדים לתהליכים ארוכי טווח בקליניקה. המסלול עוסק בשילוב המעשי בין ידע פסיכולוגי טיפולי לבין התמקדות ככלי טיפולי.

הקורס “עקרונות בטיפול” מספק ידע תאורטי והתנסותי לצד כלים פרקטיים להבנה והחזקה של תהליך מתמשך ומוכוון התמקדות.
בהמשך השנה מתקיימת קבוצת למידה חוויתית – “האתגרים שהדרך” המספקת מרחב לעבודה חווייתית של הקשבה פנימית לאתגרים עימם מתמודדים בפועל חברי הקבוצה כמטפלים התמקדותיים . דרך הדילמות והקשיים שיעלו, ובעזרת התמקדות וכלים חוויתיים נוספים תתאפשר למידה מעמיקה ברמה האישית והקבוצתית.

קורס ״הנחיית התמקדות בקבוצה״

קורס זה נוצר עבור מוסמכי התמקדות המעוניינים לעבוד עם קבוצות – ללמד התמקדות בקבוצה או לשלב התמקדות בהנחיית קבוצה בתחומים שונים. 
הקורס הינו היברידי וכולל 3 מפגשים פרונטליים ו 7 הרצאות מוקלטות. 

התמקדות LIVE חוסן

מפגש ליצירת חוסן מקצועי למטפלים ולמלווי תהליכי התמקדות​, אחת לחודש, בימי חמישי בין השעות 11:00-14:00 ב-ZOOM.